Kol Germe Ameliyatı

Kollar, vücudun en çok göz önünde bulunan parçasıdır. Yaşın ilerlemesi ve ani kilo alıp verme gibi nedenlerden oluşan kol sarkıklığı, vücudun estetik görünümünü etkilemektedir. Kol germe ameliyatı sayesinde, bu sarkıklar giderilir ve kollara estetik bir görünüm kazandırılır. Bu ameliyat sayesinde kadın ve erkekler daha sağlıklı ve düzgün kollara sahip olurlar.

Nasıl tedavi edilir?

Kol sarkıklığını, oluşmadan önce önlemek gerekir. Bunun içinde, fazla kilosu olanlar diyet yaparken gerekli egzersizleri de yapmalıdır. Egzersizler sayesinde gelişen kaslar, yağların azalmasından oluşan boşluğu doldurup, kol derisinin sarkmasına engel olur. Egzersizlere rağmen kollarda sarkıklar oluşmuş ise tedavisi için liposakşın ve/veya klasik kol germe ameliyatı ile tedavi sağlanabilir.

Neyi tedavi etmektedir?

Ameliyat ile koldaki fazla yağlar ile sarkan deriler alınıp, kollar daha güzel bir hale getirilir. Bir-iki saat gibi bir sürede gerçekleştirilen ameliyat sonrasında kollardaki sarkık görüntüden kurtulmak mümkündür.

Neden doktora gösterilmelidir?

Her estetik ameliyatta olduğu gibi, kol sarkıklığı ameliyatı öncesinde de plastik cerrahın muayenesi gereklidir. Plastik cerrahlar, muayene sonucunda ameliyatın uygun olup olmayacağına karar verirler. Ameliyata karar verilen kişilere, ameliyattan sonra oluşacak görünüm de muayene esnasında izah edilir.

NOT : Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.