Meme Büyütme

Kadın ve anne olmanın sembolü olan ve kadının beden görünümünün tamamlayıcı bir parçası olan memeler olması gerekenden daha küçük olabilir ve estetik müdahale gerektirebilir. Meme büyütme ameliyatları estetik ameliyatlar içinde en sık yapılan ameliyatlardandır.

Nasıl yapılır?

Meme büyütme operasyonu için vücut ile uyumlu protezler (silikon veya poliüretan) kullanılır. Protezler genel anestezi altında meme dokusuna yerleştirilir. Hastanın durumuna göre meme altındaki kas bölgesine de uygulanabilmektedir. Operasyonu plastik cerrahlar yapar. Protezler hastanın memeyi hangi ölçüde büyütmek istediğine göre seçilir. Meme büyütme emzirmeye engel bir durum değildir.

Kimler yaptırabilir?

Meme büyütme operasyonunu meme dokusu gelişimini tamamlamış herkes yaptırabilir. Meme kanseri tedavisi görmüş ve meme dokusu opere edilmiş hastalara da uygulanabilmektedir.

Meme büyütme operasyonu için neden doktor muayenesi şarttır?

Meme büyütme cerrahi bir operasyon olduğu için uzman hekim tarafından yapılması gerekir. Öncesinde meme dokusunda herhangi bir kitle olup olmadığı ancak doktor muayenesi ve bazı tetkikler ile belli olur. Silikon yerleştirmeden önce meme dokusunun sağlıklı olması gerekir. Bu da ancak doktor muayenesi ve yapılacak tetkikler ile anlaşılır.

NOT : Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.