Liposuction (Yağ Aldırma)

Vücut estetiği pek çok işlemi içinde barındırır. Yağ alma vücutta bulunan fazlalık yağların alınarak vücuda istenilen şeklin kazandırılmasını sağlayan estetik bir müdahaledir. Vücut hatlarını daha belirgin kılarak sıkı bir görünüme kavuşturmak için uygulanmaktadır. Yağ alma bir kilo verme yöntemi değildir. Daha çok yağların fazla toplandığı bölgelerden alınarak şekil verme işlemini kapsar. Estetik müdahaleler içinde en sık uygulanan işlemdir.

Yağ alma estetiği neyi tedavi eder?

Yağ alma işlemi vücudun her bölgesine uygulanabilir. Bacaklardan alındığında daha ince bir bacağa kavuşmanızı sağlar. Bel bölgesinde alındığında daha ince ve fit bir görünüme kavuşmanız hedeflenir. Yağ alma kilo verme süreci sonunda yapılır. Bu sayede daha iyi sonuçlar alınmaktadır.

Yağ alma işlemi nasıl yapılır?

Yağ alma işlemi plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Farklı ebatta kanüller vücut bölgesine uygun olarak seçilir. İşlem sonrasında korse giyilir. Yağ alınan bölgeye göre giyilen korsenin ne kadar giyileceği belirlenir. İşlemden bir ay sonra spor yapmaya başlayabilirsiniz.

NOT : Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.