Kaş ve Alın Estetiği

Kaş ve alın yüzün anlamı ve ifadesi için oldukça önemli yapılardır. Zaman içinde -yaşlanmaya bağlı olarak- ve çok fazla mimik kullanma ile ortaya çıkan bu durum bir takım estetik problemlere neden olur.

Alın ve kaş estetiği nasıl uygulanır?

Alın ve kaş estetiği sık uygulanan operasyonlardandır. Duruma bağlı olarak diğer estetik operasyonlar ile aynı anda uygulanabilir. Yaşı genç hastalara da uygulamak mümkündür. Alın bölgesinde oluşan çizgiler alın germe ameliyatı ile minimal hele getirilir. Göze doğru sarkan kaşlar ise kaldırılarak normal seviyesine yükseltilir ve kişiye dinamik bir bakış kazandırılır. Kaş ve alın estetiği ameliyatı sırasında gözlerin yanlarında oluşan çizgilerin bir bölümü büyük ölçüde giderilir. Fakat fazla miktarda sarkma oluşmuşsa ve bir kısım derinin çıkarılması gerekiyorsa klasik alın germe yöntemleri uygulanabilir.

Hangi cerrahi tekniğin tercih edileceğine doktor muayenesi ile karar verilir.

Kaş ve alın estetiğinde neden doktor muayenesi şarttır?

Kaş ve alın estetiği için hangi yöntem uygulanacaksa yöntem önceden planlanmalıdır. Her hasta özeldir ve her yöntem her hasta için uygun değildir. Operasyon öncesinde detaylı muayene işlemin başarısındaki en önemli etkendir. İşlemi plastik cerrahlar yapmalıdır. Yüzdeki diğer alanların kaş ve alın ile oranı önemlidir.

NOT : Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.