Karın Germe

Karın bölgesi, vücudun estetik görünümüne doğrudan etki etmektedir. Vücudun sıkı ve sağlıklı görünümü, karın bölgesinin görünümüne de bağlıdır. Güzel bir karın bölgesine sahip olmak için yapılan diyetler ve egzersizler istenilen sonucu vermeyebilir. Özellikle karın bölgesinde depolanan yağların eritilmesi ve çeşitli nedenlerden oluşan sarkmaların düzeltilmesi tam anlamı ile gerçekleşmeyebilir. Karın germe operasyonları, bu bölgede oluşan sorunların etkili şekilde çözülmesini sağlamaktadır. Bu operasyonlar sayesinde, erkek ve kadınlar düzgün bir karın bölgesi ile istedikleri görünüme kavuşabilirler. Bu sayede kıyafet seçimi sorun olmaktan çıkıp, bir zevk haline dönüşmektedir. Karın germe operasyonlarının sonucunda, aşırı yağlanma ve sarkmalardan dolayı oluşan sağlık sorunları da çözüme kavuşmuş olur.

Karın germe işleminden önce neden plastik cerrah’a görünülmelidir?

Karın germe ameliyatının önemli bir bölümünü, ameliyattan önceki plastik cerrah muayenesi oluşturmaktadır. Karın germe ameliyatları, herkese standart olarak uygulanan bir operasyon değildir. Ameliyatta uygulanacak yöntemler, kişilerin karın bölgesindeki durumlara göre ve uygulanacak kişilerin taleplerine göre belirlenir. Ameliyatı yapacak olan plastik cerrah, karın bölgesinde yapılacak işlemleri hastanın üzerinde göstererek izah ederler. Ameliyattan önce yapılması gereken tahliller ve tetkikler konusunda da hastaya bilgi verilerek, muayene sonucunda ameliyata karar verilir.

Karın germe ameliyatı nasıl uygulanır?

Karın germe ameliyatları tam ve kısmi karın germe olarak iki şekilde uygulanır. Ameliyatlar genellikle genel anestezi ile yapılmakta olup, bazı durumlarda ise lokal anestezi ile de yapılmaktadır. Kısmi karın germe ameliyatı daha az sorunlu karın bölgeleri için uygulanır. Her iki ameliyatın temelini de fazla yağlar ile sarkan derinin alınması oluşturur. Ameliyatlar genellikle iki-üç saat civarında gerçekleşir.

NOT : Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.