Yüze İp Askı Uygulamaları

Düz ya da kılçıklı ameliyat ipleri kullanılarak uygulanan yüze ip askı uygulaması çok daha doğal görünen sonuçlar yaratan bir germe tekniğidir. Ameliyatız yüze ip askılama işlemi ameliyat iplerinin kanül yardımıyla sarkan bölgelere yerleştirilerek askıya alma işlemidir.

Yüze ip askı uygulamaları ne için kullanılır?

Yüze ip askı uygulamaları ile elde edilen en önemli sonuç, yüzün daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşturulmasıdır. Yüze ip askı uygulamaları sayesinde şu bölge ve sorunlarda etkili neticeler alınmaktadır;

  1. Alın ve gülüş çizgilerinde
  2. Kaş bölgesi ile kaz ayaklarında
  3. Gözün alt kısmında oluşan torbalanmalarda
  4. Çene bölgesinde oluşan sarkmalarda
  5. Yanak bölgelerinde
  6. Gıdı bölgesi olarak adlandırılan yerdeki sarkma oluşumlarında

Yüze ip askı uygulamalarının etkileri

Yüze ip askı estetiği, daha hızlı ve güvenli sonuçlar alabileceğiniz, özellikle sarkan çene ve yanak görünümü için oldukça etkili bir işlemdir. Bu yöntem ile elastikiyeti kaybolmuş cilt bölgeleri gerginleştirilerek eski dinç görünümüne döndürülür. Cildin alt yüzeyine minimal düzeyde girilen bu yöntem ile güzel sonuçlar alınabilmektedir. Ayrıca hastanın günlük yaşantısında dönmesi çok daha kısa sürmektedir.

Yüze İp Askı Uygulamalarının kimler için idealdir?

Bu uygulamalar, oturmuş derin çizgilere sahip olmayan ve çok yoğun sarkmaları olmayan hastalar için ideal bir yöntemdir. Bu işlem genellikle daha dinamik ve genç görünmek isteyen ancak yüz hattında çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamamış adaylarda daha olumlu sonuçlar verir.

Yüze İp Askı Uygulamaları nasıl gerçekleştirilir?

Farklı ip askı ürünleri olması nedeniyle işlemler arasında çeşitli teknik farklılıklar olabilmektedir. İp ile askılamada ana amaç, sarkmış dokuları daha sağlam ve sarkma ihtimali olmayan referans bir alana askılamaktır. İple yüz asma işlemi lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilir ve işlem sonrasında yatış gerekmez.

İyileşme ve günlük hayata dönme süreci

Çoğu hasta hemen uygulama sonrasında günlük aktivitelerine dönmektedir. Bu süre zarfından önce ağzın çok geniş açılması veya abartılmış mimiklerin yapılmasından

NOT : Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.