İkincil Burun Estetiği

İkincil burun estetiği ameliyatı; ilk kez yapılan burun estetiği ameliyatının ardından yapılan revizyon ameliyatıdır. Bu ameliyat, ilk defa yapılan ameliyatlara oranla daha fazla tecrübe ve dikkat gerektiren bir dizi uygulamayı içerir.

İkinci estetik burun ameliyatı hangi hallerde gerekir?

  • Derin nefes alındığında burun valfinin kapanması veya içeri yeteri kadar hava girmemesi sorunu.
  • Burun için yapılan ilk ameliyatta burun sırtındaki kemerin yeteri kadar alınamamasına bağlı olarak ortaya çıkan estetik bozukluk.
  • İlk operasyonda burun ucundaki düşüklüğün giderilememesi ya da burun ucunun şiş gibi görünmesi.
  • Burun ile yüz boyutu arasında orantısızlık olması. İlk ameliyatta yüze göre burunun yeterince küçültülmemesi ya da gereğinden fazla küçültülmesi.
  • Fiziksel bir darbe sonucu oluşan görünüm bozukluklarının giderilmesi.

Ameliyat öncesi neden plastik cerrah’a görünülmelidir?

İkincil Burun Estetiği gereken hastalarla yapılan ameliyat öncesi görüşme, ameliyatın seyri ve hastanın memnuniyeti açısından önem arz etmektedir. İkincil burun ameliyatları, herkese standart olarak uygulanan bir operasyon değildir. Ameliyatta uygulanacak yöntemler, kişilerin burun bölgesindeki duruma ve uygulanacak kişilerin taleplerine göre belirlenir. Ameliyatı yapacak olan plastik cerrah, burun bölgesinde yapılacak işlemleri izah eder. Ameliyattan önce yapılması gereken tahliller ve tetkikler konusunda da hastaya bilgi verilerek, muayene sonucunda ameliyata karar verilir.

NOT :  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.