Göz Kapağı Estetiği

Yaşlanmaya bağlı olarak cildin elastikiyeti zamanla azalmaya başlar. Elastikiyet kaybı sonucunda oluşan deri fazlalığı dikkat çekmeye başlar. Bu sebeple yaşlanmanın ilk belirtisi göz kapaklarında meydana gelir. Göz kapaklarında oluşan değişimler kişide yorgun ve yaşlı bir görünüme neden olur. Göz kapağı estetiği ile bu sorunlar kolayca giderilebilmektedir.

Göz kapağı estetiği nedir?

Göz kapağı estetiği (blefaroplasti), alt ve üst göz kapaklarına uygulanan cerrahi bir işlemdir. Bu ameliyat, göz kapaklarındaki fazla derinin uzaklaştırılması ile diğer deforme dokuların sıkışlaştırılması amacıyla yapılır. Göz kapağı estetiği yaşlanma etkilerini ortadan kaldırır ve gözaltı torbalarını giderir.

Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

Göz kapağı ameliyatları öncesinde plastik cerrah tarafından yapılacak olan muayene çok önemlidir. Bu muayene esnasında gerekli ölçümler hassas bir şekilde yapılır ve ameliyat bu ölçümler doğrultusunda gerçekleşir. Göz kapağı estetik ameliyatları, lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılır. Anestezi şekli ve ameliyat süresi vakaların durumuna göre değişebilir. Üst ve alt göz kapakları aynı anda ameliyat edilebildiği gibi, gerekli durumlarda ayrı ayrı da ameliyat edilebilir.. Alt göz kapağı ameliyatı (uygun vakalarda) göz kapağının içinden tamamen izsiz şekilde de yapılabilir.

Göz kapağı estetiği kaç  yaşında yapılır?

Göz kapağı estetik uygulamaları genellikle 30 yaş ve üstü hastalara uygulanan bir işlemdir. Ancak gerekli durumlarda daha genç yaş gruplarına da yapılabilmektedir.

NOT : Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.