Göz Altı Morluğu Tedavisi

Göz altı morluğu kişinin yorgun ve yaşından büyük görünmesine neden olur. Güzel ve canlı bir yüz görünümünün ilk şartlarından biri iyi görünen bir göz çevresidir.

Göz altı morluğu nedir?

Gözaltları kişinin yaşam tarzı, iş hayatı ya da genetik aktarım gibi nedenlerden dolayı koyu renkli görünebilir. Fakat genellikle genetik temellidir. Göz altı morluğu olan kişiler incelendiğinde genellikle annelerinde veya babalarında da bu durum bulunmaktadır. Nedenleri arasında yağ torbalanması nedeniyle damarlarda kan dolaşımının zorlaşması veya gözün etrafında bulunan kan damarlarının cilde daha yakın olması gösterilebilir.

Göz çevresindeki deri vücudun diğer bölümlerine göre daha incedir. Kılcal damarların içeriği morarma olarak rahatça kendisini belli eder. Buna ek olarak göz altı bölgesi içbükey yapısıyla daha gölgeli bir durumdadır ve normal ışıkta diğer yüz alanlarına göre daha koyu görünebilir. Dahası ince yapıda olan deri koyulaşma anlamındaki renk değişikliklerine daha eğilimlidir.

Açık tenlilere nazaran esmer tenlilerde daha sık karşılaşılan bir durumdur.

Nasıl uygulanır?

Hastadan hastaya değişmekle birlikte kaliteli bir tedavi ile göz altı morlukları rahatlıkla giderilebilmektedir. Göz altı morluğu tedavisine, plastik cerrahınızın detaylı muayenesi sonucunda karar verilmelidir. Morluklar için yapılacak en iyi tedavi yöntemleri arasında mezoterapi, dolgu işlemleri, lazer ya da basit bir ameliyat gösterilebilir. Hastadan hastaya uygulanacak tedaviler farklılık gösterebilmektedir. Yalnızca lazer tedavisi ya da yalnızca basit bir ameliyat bazı hastalar için yeterli olurken bazı hastalar içinse birkaç tedavi yöntemi bir arada uygulanabilmektedir.

Göz altı morluğu tedavisi için neden doktor muayenesi şarttır?

Hastadan hastaya uygulanacak tedaviler farklılık gösterebilmektedir. Yalnızca lazer tedavisi ya da yalnızca basit bir ameliyat bazı hastalar için yeterli olurken bazı hastalar içinse birkaç tedavi yöntemi bir arada uygulanabilmektedir.

Göz çevresi oldukça ince anatomik yapıların bulunduğu önemli bir bölgedir. Tedaviden iyi sonuç almak ve işlemin kalıcı olmasını sağlamak için kontrolün doktorunuz tarafından uygulanması gerekir. Doktorunuz yaptığı muayene sonucunda tespit ettiği sorunlar ile tedavi yaptıracak kişinin isteklerini birleştirerek, uygulanacak yönteme karar verir.

Gözaltı morluğu tedavisi ile daha dinç ve genç görünebilirsiniz.

NOT : Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.