Boyun Estetiği

Boyun yüz güzelliğine katkı sağlayan ve yüz güzelliğini ortaya çıkaran en önemli bölgedir. Sağlıklı bir cilt yapısına sahip gergin bir boyun daha genç ve çekici bir görünüm sağlamaktadır. İnsanlar genç görünebilmek için boyun bölgesinde meydana gelen bollaşmaları ve sarkmaları tedavi ettirerek daha mutlu bir ömür sürmek isterler. Boyun estetiği ise daha genç ve sağlıklı görünmeyi mümkün kılmaktadır.

Boyun estetiği nasıl yapılır ve öncesinde neden plastik cerrah’a görünülmelidir?

Boyun estetiğinin yapılmasına, plastik cerrahlar tarafından yapılacak muayene sonrasında karar verilmelidir. Plastik Cerrahlar, yapılacak işlemi ve boynun alacağı görünümü muayene sırasında ameliyat olacak kişiye ayrıntılı olarak izah ederler. Boyun estetiği için kullanılan en yaygın yöntem cerrahi müdahaledir. Ameliyat ile boyun fazla yağlarından kurtulur, deforme olan kaslar sıkılaşır ve deri gerginleşerek, daha genç ve estetik bir boyun görünümü sağlanır.

Boyun estetiği ameliyatı

Boyundaki fazla yağlar, liposuction yöntemi ile alınır. Boyuna gerekiyorsa daha düzgün bir görünüm için dolgu yapılabilir ve deri gerilerek sarkmalar ortadan kaldırılır. Ameliyat sonrasında hasta, durumuna göre aynı gün taburcu olabilir veya gözlem ve kontrol için yatırılabilir.

NOT : Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.