Bacak estetiği nedir ?


Bacak estetiği, bacaklardaki estetik sorunların düzeltilmesini hedefler. Bacak estetiği sayesinde estetik bir görünüm elde edilirken, daha sağlıklı bacaklara da sahip olunmaktadır. Kadınlar ve erkekler için uygulanan yöntemler, kişilerin taleplerine, bacakların durumuna ve plastik cerrahın önerilerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bacak estetiği yaptıran kişiler; arzu ettikleri fiziksel görünüme kavuşurken, sosyal hayatta da kendilerine pek çok avantaj sağlamaktadırlar. Bacak estetiği ile genellikle şu problemler çözülmektedir;

  1. Bacakların normalden kalın veya ince olması
  2. Bacak çarpıklıkları
  3. Bacakların kalınlıklarının farklı olması (simetrik olmayan bacaklar)
  4.  Dizlerin birbirlerine çok yakın veya uzak olması
  5.  Bacaklarda bulunan deri problemleri (sarkmalar ve çatlaklar gibi)

Erkekler bacak estetiğine neden gerek duyarlar?

Erkekler de kadınlar gibi, fiziksel görünümlerine özen gösterirler. Fiziksel sorunların yanı sıra, estetik ve daha güçlü bir bacak görünümüne sahip olmak için, erkekler de bacak estetiğine başvurmaktadır. Yaşlanma gibi nedenlerden oluşan sarkık derilerin alınması ve uygulanan modern yöntemlerle daha kaslı bir görünüm, bacak estetiği sayesinde çok kısa sürede elde edilebiliyor.

Bacak estetiği nasıl yapılır ve öncesinde neden plastik cerrah’a görünülmelidir?

Bacak estetiğine, plastik cerrahların detaylı muayenesi sonucunda karar verilmelidir. Cerrah yaptığı muayene sonucunda tespit ettiği sorunlar ile estetik yaptıracak kişinin isteklerini birleştirerek, uygulanacak yönteme karar verir. Bu yöntemler; bacaklardaki fazla yağların alınması (liposuction), implant uygulanarak bacakların dolgunlaştırılması ve yağ transferi şeklinde gerçekleşmektedir.

NOT : Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.